Sobota 20.4.2013

22.04.2013 20:53

TJ Petřvald na Moravě - TJ Bystřice o.s.  1 : 1 ( 1 : 0 ) Branky: Koprajda - Noga

Sestava : Gaszczyk - Teofil (70´Staniek),Bauman,Samek,Cienciala
                                 Rusz,Faruga,Lachowicz,Drong (60´Sniegoň)
                                 Kluz,Noga

V sobotním utkání zajížděli bystřičtí fotbalisté do Petřvaldu kde uhráli cennou remízu.V základní sestavě jim chyběl zraněný Blažek a Sikora,který měl v tomto termínu zkoušku na vysoké škole.Na jejich výkonu to nebylo patrné,protože dostali příležitost další hráči,kteří je svým výkonem nahradili.

V úvodu utkání se do slušné příležitosti dostal Noga,ale míč mu na poslední chvíli utekl do zámezí.
V 9 min.došlo k nedorozumění v bystřické obraně a domácí šli do vedení.To byl povel pro bystřické k útočení a snaze o vyrovnání výsledku.Během prvního poločasu se bystřičtí dostali do tří výborných příležitostí,ale bohužel Noga (dvakrát) a Kluz je neproměnili.

Do druhého poločasu nastoupili bystřičtí se snahou výsledek otočit.To se projevilo ve způsobu hry.Bystřičtí útočili a domácí se snažili nakopávat dlouhé míče za obranu.Ve dvou případech se domácí dostali do šancí,které zlikvidoval pozorný brankář Gaszczyk s hostující obranou.Do dvou šancí se dostali také bystřičtí,ale v zakončení jim chybělo trošičku toho sportovního štěstíčka.
Snaha o vyrovnání se podařila v 81 min.když Lachowicz nádhernou přihrávkou uvolnil Nogu a ten z 18 m přesnou střelou k tyči vyrovnal.
Tři minuty před koncem utekl Noga domácí obraně,ale na hranici pokutového území jej domácí zastavili jen za cenu faulu.Z trestného kopu se Farugovi nepodařilo skórovat.

,,Za dnešní výkon a bojovnost si hráči zaslouží minimálně bod.Byli jsme lepším mužstvem po celý průběh utkání.Potýkáme se s nepřesnou koncovkou.Šance si vytvoříme,ale máme problém je proměnit.Domácí nás ničím nepřekvapili.Pouze nakopávali dlouhé míče.Škoda toho obdrženého gólu,jinak jsme tu dnes vyhráli.Někteří nastoupivší hráči si rázně řekli o základní sestavu,což je dobré znamení"řekl nám po utkání bystřický trenér Miloš Koloničný.