Sobota 14.9.

18.09.2013 18:49

TJ Sokol Sedliště-TJ Bystřice 4:2(3:1)

S pravým nováčkovským elánem vstoupili fotbalisté Sedlišť také do utkání s Bystřicí. Již v úvodní minutě se řítil Krejčok osamocený na hostujícího gólmana, leč mířil zbrkle pouze do tyče. Další útok už však znamenal gól. To Foukal rozehrál z pravé strany rohový kop a Kaloč nedal bystřickému Mrozkovi šanci. Když pak v 9. minutě zakončil přesně Juřica, vypadalo to s hosty zle nedobře. Po půlhodině hry zaspala domácí obrana a Buryan hlavou snížil. Domácí se však nezalekli a po pár minutách hry se rovněž hlavou prosadil Bílek.

Druhá půle byla již díky mokrému terénu na šance chudší, přesto se diváci ještě dvou gólů dočkali. V 64. minutě to byli nejprve domácí, kdy Krejčok využil nepozornosti brankáře hostí a z dobrých 40 metrů jej obstřelil – 4:1. Bystřice pak deset minut před koncem snížila Sniegoněm z pokutového kopu, který se kopal za Pohludkův faul. „Mrzí nás zranění brankáře Mrozka po nešetrném zákroku jednoho z domácích hráčů. Zkušený gólman, jehož jsme měli jako výpomoc, bude nejspíše mimo hru, stejně jako gólman číslo jedna Gaszczyk. A to pro nás bude problémem," připustil trenér Bystřice Miloš Koloničný a dodal: „Problémem bylo i to, že hráči na podmáčené hřiště nezvolili správné obutí. Neměli stabilitu a klouzali, i kvůli tomu jsme dostávali góly."

Sedliště: D. Majer – Kmošťák, Pohludka, Kaloč, T. Majer – Foukal, Bílek, Kovalík, Mokroš – Juřica (90. Dorda), Krejčok (73. Durák). Trenér: Karel Slíva.

Bystřice: Mrozek (75. Galusík) – M. Teofil, Klár, Samek, J. Rusz – Bodeček (60. Krenželok) – Placzek (83. Zahradnik), Buryan, Opluštil (70. Staniek) – Sniegoň, Noga. Trenér: Miloš Koloničný