Neděle 7.6.

08.06.2015 12:41

TJ Raškovice-TJ Bystřice 2:3(1:1)

Záchranářská bitva s Bystřicí byla pro domácí hráče jednou z posledních možností, jak se odrazit z posledního místa tabulky. Hosté zaslouženým vítězstvím naopak stvrdili svou účast v I. A třídě i pro příští sezonu. „Teď už můžeme hrát uvolněně a v naprostém klidu," těšilo bystřického trenéra Pavla Vavřače, který měl jiný názor na některé verdikty rozhodčího.

„Nařídil proti nám velmi přísnou penaltu, zatímco faul na Opluštila ve vápně nechal bez povšimnutí. Možná to bylo dobře, protože se míč vzápětí dostal ke skórujícímu Teofilovi. Myslím, že Opluštilovi upřel regulérní branku, protože jeden z domácích hráčů stal v ten moment v bráně. První gól Raškovic padl podle mého z dvoumetrového ofsajdu," trval si na svém trenér vítězů.

Do vedení šli hosté v 10. minutě hry, kdy po Placzkově přihrávce skóroval Čmiel. Ve 34. minutě dostal míč za obranu Kacíř a své sólo zakončil vyrovnávací brankou. Důležitý moment utkání přišel v 52. minutě. To hosté faulovali Kacíře, ale Boráň z následné penalty nechal vyniknout brankáře Galusíka. Hosty tento moment nabudil a v rozmezí 68. a 73. minuty dvakrát udeřili. V prvním případě skóroval M. Teofil, na 1:3 zvyšoval po skvělé nahrávce D. Kantora Opluštil. Domácím se podařilo v závěru už jen korigovat střídajícím Vlčkem. „I když náš výkon dnes nebyl špatný, tak hosté byli fotbalovější. Zápas rozhodla neproměněna penalta, tam se lámal chleba," litoval situace z 52. minuty domácí trenér Miroslav Onufer.

Raškovice: Kopecký – Škola, Špadt, Farský, Klimek (70. J. Škapa) – Koláček, Juřica, R. Škapa (74. Vlček), Musil – Kacíř, Boráň. Trenér: Miroslav Onufer.

Bystřice: Galusik – M. Teofil, L. Teofil, Miroslav Samek, Rusz – Placzek (80. Badura), D. Kantor, Buryan, Čmiel (85. Fober) – Klar (65. Szmek), Opluštil (87. B. Kantor). Trenér: Pavel Vavřač.