Muži-28.4.

29.04.2013 21:33

TJ Bystřice o.s. - FK Stará Bělá  2 : 1 ( 1 : 0 ) Branky : Rusz,Lachowicz - Molnár
 
Sestava : Gaszczyk - Rusz,Bauman,Samek,Cienciala
                                Sniegoň (57´Teofil),Sikora (80´Kuczera),Drong (45´Staniek)
                                Lachowicz,Kluz,Noga
 
Úvod nedělního utkání se starou Bělou byl ze strany bystřických na velmi dobré úrovni.Již ve 2 min.Noga obešel brankáře,ale bohužel netrefil prázdnou branku.Hned poté po standardní situaci Lachowicze nastřelil Cienciala hostujícího obránce a byl z toho jen roh.Následnou střelu Sikory z 18m hostující brankář chytil.
Ve 21 min. to přišlo.Brankář Gaszczyk přesným výkopem uvolnil Lachowicze,který se řítil sám na branku soupeře.Hostující obránce ho zezadu podrazil a kopala se penalta.Tu nekompromisně proměnil J.Rusz a Bystřice šla do vedení.
Hosté po této obrance nelenili a začali vystrkovat růžky.Ve 30 min.poprvé brankář Gaszczyk domácí podržel při tutovce St.Bělé.
Poté následovala největší šance bystřických,která zasluhovala docílit branku.Lachowicz utekl obraně,ocitl se sám před hostujícím brankářem,který jeho střelu vyrazil před volného Nogu,ale bohužel pro domácí,střelu Nogy skvěle zlikvidoval brankář hostů.
Od této chvíle spadla na bystřické hráče deka.Toho využili hosté a domácím řádně zatápěli.V poslední pětiminutovce prvního poločasu měli dvě vyložené příležitosti a jednou nastřelili břevno.
,,Nevím,co se stalo.Do 35 min.jsme soupeře přehrávali a vytvořili si dostatek šancí soupeře dorazit.Ale opak byl pravdou.Někteří hráči byli myšlenkami někde jinde"řekl nám bystřický trenér.
,,Jestli byli hráči na sobotních májových oslavách v obci,tak po tom pátrat nebudu.Ale všichni si musí uvědomit,že reprezentují obec a podle toho by se měli před utkáním chovat a dodržovat určitá pravidla,která jsme si před zahájením soutěže stanovili.Špinavé prádlo si vypereme v kabině sami a pokud se někdo dopustil nějakého prohřešku,tak si to vyřešíme.Ono to po určité době vyplave na povrch,kdo - kde, a s kým byl"dodal trenér.
Po důrazné domluvě v poločasové přestávce vstup do druhého poločasu bystřickým nevyšel.Ve 47 min.si hostující hráči pohráli s domácí defenzívou jak kočka s myší a střelou z 18 m Molnárem vyrovnali.
To byla voda na mlýn pro hráče St.Bělé.Bylo jich plné hřiště a domácí obrana jen stěží odolávala jejich tlaku.Dvě výborné šance zlikvidoval brankář Gaszczyk a další rány šly mimo branku bystřických.
Domácí se jen sporadicky dostávali do hry,ale přesto po centru J.Rusze jednu gólovku neproměnil Kluz.
V 75 min.se podařilo bystřickým jít do vedení.Po krásné kombinaci na pravé straně utekl obráncům Teofil a přesným centrem na přední tyči našel Lachowicze a bylo to 2 : 1.
Závěrečný nápor St.Bělé bystřičtí ubránili.
,,Na takový výkon a způsob hry musíme rychle zapomenout.Ve středu nás čeká dohrávka s Vratimovem,který ve dvou jarních kolech nasázel svým soupeřům osm branek(Vendryně,Raškovice)a inkasoval pouze jedinou.Máme tři dny na to,abychom si některé věci vyříkali a šli do utkání s čistou hlavou.
Já hráčům věřím a oni pro úspěch v dalších utkáních udělají maximum,o tom jsem přesvědčen.V květnu hrajeme pět utkání a z toho pouze jedno utkání doma s favorizovaným Brušperkem.V každém utkání budeme chtít bodovat a tím odčinit nepovedený výkon se St.Bělou"řekl nám po utkání bystřický trenér Miloš Koloničný.


TOPlist