Muži-12.5.

14.05.2013 18:44

TJ Bystřice o.s.-SK Brušperk  2 : 2 ( 2 : 0 ) Branky : Cienciala,Faruga - Vodvářka,Galajda

Sestava : Gaszczyk - Rusz (77´Drong),Bauman,Samek,Cienciala

Kluz,Sikora (45´Teofil),Faruga,Sniegoň (54´Staniek)

Lachowicz,Noga

V nedělním deštivém odpoledni přivítali bystřičtí fotbalisté ambiciózní mužstvo SK Brušperk,který bojuje o postup do krajského přeboru.

První poločas byl ze strany bystřických velmi dobrý a svého soupeře přehrávali ve všech směrech.Již v 5 min.Kluz centroval,ale Lachowicz na míč nedosáhl.V 8 min.se měla dle názoru domácích kopat penalta.Kluzovu střelu směřující do branky odvrátil hostující obránce rukou,ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.Ihned poté zahrávali domácí rohový kop,který Faruga přesně posadil na hlavu Ciencialy a domácí vedli 1 : 0.

O několik minut později měl obrovskou příležitost Noga,který se ocitl sám před brankářem hostů,který mu tutovku chytil.

"Lukáš (Noga) se po vážném zranění fotbalově a střelecky trápí.Sám má z toho mindrák a chce to nějakým způsobem zlomit.Poctivě trénuje a všichni věříme,že mu to tam začne padat.Tyto situace musí řešit rychleji a jednodušeji"řekl nám po utkání bystřický trenér."Trpí tím hra celého mužstva a jeho góly nám chybí "dodal na závěr trenér.

Ve 33 min.přišel druhý gól.Míč krásně putoval po ose Rusz - Noga - Sniegoň a ten ideální přihrávkou naservíroval míč Farugovi,který vymetl šibenici hostující branky.Další dobré střelecké příležitosti se bystřickým nepodařilo zakončit brankou.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměnění.Všude byli později,vázla jim kombinace a nesčetněkrát zkazili i

jednoduché přihrávky.Zkušení hosté to vycítili a začali domácí přehrávat.V úvodu druhého poločasu ještě svou šanci neproměnili,ale pět minut poté se poprvé prosadili Vodvářkou,který dopravil míč do sítě vyražený brankářem Gaszczykem.

Vzápětí se do slibné šance dostal domácí Kluz,avšak přehodil hostujícího brankáře i zcela opuštěnou branku.To byla jediná vyložená šance domácích ve druhém poločase.Do dvou slibných průniků se dostal Noga,ale otálel se střelbou.

V 64 min.bylo vyrovnáno.Chybu domácích v rozehrávce potrestal hostující Galajda,který byl zcela nekrytý na zadní tyči domácí branky.

V dalším průběhu utkání byli hosté fotbalovějším mužstvem a domácí můžou děkovat brankáři Gaszczykovi,který v 90 min.zneškodnil stoprocentní šanci hostujícího mužstva.

"Za první poločas je potřeba mužstvo pochválit.Takové výkony bychom chtěli předvádět našim příznivcům ve všech zbývajících utkáních.

Ve druhém poločase jsme soupeři dovolili začít kombinovat a tím získat převahu.Naši zkušení hráči nepodrželi míč a zkušený soupeř toho využil a pořádně nás přitlačil.Musím přiznat,že Brušperk je kvalitní mužstvo,ale my jsme je svým výkonem ve druhém poločase dostali do hry. Utkání skončilo zaslouženou remízou.V prvním poločase jsme byli lepší my,ve druhém hosté"řekl nám po utkání bystřický trenér Miloš Koloničný.