Mezinárodní turnaj dorostu pod záštitou Moravskoslezského kraje

08.07.2014 14:38

Dne 28.6.2014 náš fotbalový oddíl uspořádal, za podpory Moravskoslezského kraje, mezinárodní turnaj dorostu.

Pozvání přijaly týmy MFK Havířov, Spartak Jablunkov, Sokol Mosty, TJ Oldřichovice, náš partnerský klub z Polska – LKS Blyskawica Kończyce Wielkie a domácí TJ Bystřice.

Počasí turnaji přálo a tak se boje ve skupinách začaly odehrávat už od deváté hodiny ranní. Díky bezproblémovým průběhům zápasů byly všechny odehrány v pohodě a hlavně bez zranění. Po základních skupinách (hrál každý s každým) se utvořily dvojice pro finálové zápasy takto: o 5.místo se utkaly týmy Jablunkova a Mostů; o 3.místo se utkaly Oldřichovice a Kończyce Wielkie a finále pak obstaraly týmy Havířova a domácí Bystřice.

5. místo nakonec vybojoval tým Jablunkova, 3. místo získal tým Oldřichovic a vítězem celého turnaje se stal suverénně tým Havířova (nutno však podotknout, že tento tým hraje o 3 třídy výše než ostatní účastníci turnaje, což bylo na hřišti hodně znát). Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Kotek Jaroslav z Mostů a pohár pro nejlepšího hráče si odnesl Jaworek Michal z Havířova.

Tímto bych chtěl poděkovat nejen všem účastníkům turnaje za krásné fotbalové bitvy ale hlavně pořadatelům, nejen z řad TJ Bystřice, za pomoc při organizaci turnaje ale také za jejich pomoc při samotném průběhu turnaje.