Krajská zimní liga

22.03.2014 11:01

Naší chlapci z přípravky se přes zimu zúčastnili Krajské zimní ligy.
Tohoto turnaje se zúčastnilo 30 družstev z 25 klubů .
Naší chlapci vstoupili do turnaje 30.11.2014 ve Smilovicích, kde našimi soupeři byly týmy z
Jablunkova,Vendryně,Raškovic,Smilovic a z Oldřichovic.
Na tomto turnaji jsme skončili druzí s bilancí 3 - 1 - 1 a skórem 18:3 a díky tomuto výsledku jsme si zajistili přímou účast v semifinále, kde nás čekali o něco těžší soupeři.
Semifinále se hrálo 1.3.2014 v Brušperku a tentokrát našimi soupeři byly týmy Nový Jičín, Fryčovice , Staříč, Kozlovice a MFK Ostrava.
I v semifinále kluci předvedli pěkný výkon a s bilancí 3 - 0 - 2 a skórem 8:8 skončili na pěkném druhém místě a tak si zajistili přímou účast ve finále.
Finále se uskutečnilo 16.3.2014 opět v Brušperku. Do tohoto finále se dostaly nejlepší týmy z okresu, a byly to tyto : MFK Frýdek -Místek, Nový Jičín, Baník Ostrava, Jablunkov a Frýdlant.
Naším prvním soupeřem byl tým z Nového Jičína, který nás v semifinále porazil 4:0, tentokrát se kluci svého soupeře nezalekli jak v semifinále a hráli mnohem odvážněji. Vytvořili si i několik šancí,ale bohužel štěstí při zakončení nám nepřálo. Naštěstí ani soupeř nevyužil žádnou svou šanci a tak utkání skončilo pěknou remízou 0:0.
Naším druhým soupeřem byl tým Baníku Ostrava. Tento tým tvořili převážně děvčata ročníku 2002 a 2003. Zápas to byl opět vyrovnaný. Soupeř se dostal hned z kraje utkání do vyložené šance,ze které nastřelil tyč, poté se osmělili i naši chlapci. Dokázali se během utkání dostat do tří pěkných šancí,ale bohužel díky dobrému výkonu brankářky soupeře a trochu smůly i toto utkání skončilo remízou 0:0.
Naším třetím soupeřem byl tým Frýdlantu. Po dvou remízách náš tým potřeboval zvítězit,pokud chtěl pomýšlet na co nejlepší umístění.
Bohužel,začátek utkání se nám moc nepovedl. Soupeř šel totiž brzy do vedení, gól to byl tedy hodně nešťastný ( soupeř rozehrával míč od autové čáry, ale po odpískaném faulu,který náš brankář nezaregistroval a jelikož si myslel že to je aut,tak na míč letící do naší brány nereagoval, jelikož si myslel, že to je aut a z autu gól neplatí ).
Naštěstí se naši chlapci z tohoto nešťastného góly rychle sebrali a po třech pěkných akcích dali soupeři tři góly. Autory našich gólů byli Jan Toszek, Štěpán Krátký a Vojtěch Kaniok.
Utkání tak naši kluci vyhráli 3:1.
Čtvrtým soupeřem nám byl tým MFK Frýdek - Místek, soupeř s velkým jménem a zkušenostmi přijel tento turnaj vyhrát a svou hrou to všem dal jasně najevo. Bohužel,ani naši kluci tomuto silnému soupeři neodolali a nakonec prohráli 8:0, pravdou je že v tomto utkání jsme v závěru šetřili síly našich klíčových hráčů a tak svou šanci na hřišti dostali kluci mladší ( 2004 / 2005 ),kteří tak kvalitnímu soupeři nemohli odolat,ale byla to pro ně velká zkušenost,kterou mohou v budoucnu využít.
Našim posledním soupeřem byl tým Jablunkova.
V tomto utkání šlo o hodně obou týmům, přece jen tým Jablunkova byl v lepší pozici,protože jakýkoliv bod jim stačil k úspěchu ( kdyby vyhráli,byli by druzí, při remíze třetí a kdyby prohráli byli by čtvrtí ),naši kluci museli vyhrát aby skončili třetí.
Utkání bylo velmi vyrovnané,jelikož se s chlapci Jablunkova setkáváme i na venkovních utkáních věděli jsme kde je jejich síla a bohužel oni také. Tak i toto utkání vypadalo,mnoho soubojů o balón a minimum vyložených šancí, přece jen v závěru jsme si vypracovali 100% šanci kdy na brankáře hostů běžel sám Štepán K.,ale bohužel tuto šanci nevyužil a tak utkání skončilo po třetí 0:0. Soupeř se mohl radovat s třetího místa a nám zůstalo to čtvrté nejméně oblíbené.
Konečné umístění:
1. MFK Frýdek Místek
2. Nový Jičín
3. Jablunkov
4. Bystřice
5. Baník Ostrava
6. Frýdlant

Hráči: Tomáš Kužma,Martin a Matěj Klockovi, Štěpán Krátký,Jan Toszek,David Heczko,Vojtěch Kaniok,Patrik Liberda,Pavel Sestřenek,Jakub Cechel,Daniel Pindur,Dominik Stošek a Matouš Laštůvka

Trenéři: Václav Toszek a Tomáš Kaniok

Na závěr co k tomuto dlouhému turnaji říct?

Asi jediné. Kdyby nám někdo na začátku tohoto turnaje řekl, že naši kluci budou mít šanci bojovat o medaile do posledního utkání,tak bychom mu nevěřili, přece jen soupeři na těchto turnajích byli velmi kvalitní.

Touto cestou bych chtěl za trenéry poděkovat všem hráčům za krásné zápasy a za nás trenéra a hráče skvělým fanouškům,kteří kluky povzbuzovali po celý turnaj.


TOPlist